ВІЛ СНІД - Дніпропетровська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Офіційний веб-сайт

Перейти до вмісту

Головне меню:

ВІЛ СНІД

Інформаційний Куточок

Всесвітній день боротьби зі СНІД

    1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом та День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. У цей день уряди країн світу традиційно звітують перед своїми народам про протидію епідемії ВІЛ/СНІД. Це можливість дізнатися про факти щодо ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ, вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров'я і здоров'я інших та лікувати тих, хто живе з ВІЛ, відверто, з повагою та розумінням.
      В цей день по всьому світу проходять акції, семінари, щоб привернути увагу інших. Адже Всесвітній день боротьби зі СНІДом надає можливість продемонструвати підтримку людям, які живуть з ВІЛ, одягнувши червону стрічку - міжнародний символ обізнаності про ВІЛ-інфекцію. Зараз Україна знаходиться на першому місці в Європі за темпами поширення епідемії ВІЛ/СНІДу. Тільки за офіційними даними в Україні близько 124 тисячі ВІЛ-інфікованих людей.
       
На Дніпропетровщині, протягом останніх двох років стабільна епідситуація. Значно зменшилась передача ВІЛ-інфекції від матері до дитини. Якщо в 90-х роках вона складала 32%, то сьогодні - 4,17%. Значно знизились показники смертності. Так, у минулому році від СНІДу померло 670 осіб, що на 1,8% менше порівняно з попереднім роком. На обліку знаходиться 22 730 осіб з ВІЛ-інфекцією. Це ті пацієнти, які отримують необхідну допомогу та стоять на обліку в лікарняних закладах. Із них 4,5 тисячі осіб - хворі на СНІД, серед яких знаходиться, на жаль, чимало дітей.
       Щорічно, 
2 грудня, на алеї закоханих відбувається акція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. В акції постійно приймають участь такі громадські організації як "Віртус", "Дніпровські гуманітарні ініціативи", "Надія плюс", обласний центр здоров'я, обласний центр сім'ї та молоді. Під час акції акції пересічним громадянам роздаються інформаційні матеріали з профілактики ВІЛ-інфекції, презервативи, санітарно-просвітницька література.
      Проведення акцій в області до цієї дати є для всіх приводом замислитись над невблаганністю такої хвороби, як ВІЛ-інфекція, котра не соромлячись, вже не перше десятиріччя, вириває з життя молодих, життєрадісних людей, які хотіли жити та любити життя.
       Щороку, третьої неділі травня, весь світ вшановує пам'ять людей, які померли від СНІДу. Щоб вкотре привернути увагу суспільства до проблем епідемії ВІЛ/СНІДу, нагадати про важливість персональної відповідальності за своє здоров'я, життя, країну. Під час проведення акцій працівники і волонтери Червоного Хреста, громадські активісти мають за мету підказати суспільству: не забувайте, поряд знаходяться люди, життя яких свого часу розділилося на "до" та "після", люди, які змушені жити з ВІЛ. І їм вкрай необхідні увага та розуміння, підтримка та допомога, співчуття та милосердя.  

КРАЩА ПАМ'ЯТЬ ПРО ПОМЕРЛИХ від СНІДу  - ТУРБОТА ПРО ЖИВИХ

 
Назад до вмісту | Назад до головного меню