Туберкульоз - Дніпропетровська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Офіційний веб-сайт

Перейти до вмісту

Головне меню:

Туберкульоз

Інформаційний Куточок
Лікаря, який не заглядає у книгу, 
слід остерігатися більше хвороби

Ці слова відомого польського фтизіатра Тадеуша Келановського ми тримали у пам’яті, коли розробляли інформаційний ресурсний центр з питань туберкульозу http://tb.ucdc.gov.ua.
Сьогодні очевидно, що джерелом актуальних знань у медицині, яка динамічно розвивається, є не тільки і не стільки книга, але й наукові огляди, розбір складних випадків зі щоденної практики наших колег, онлайн-навчання. докладніше...
Місце України у Глобальному звіті 
з туберкульозу-2015

28 жовтня 2015 року ВООЗ оприлюднила Глобальний звіт з туберкульозу за 2015 рік: http://www.who.int/tb/publications/global_report/ru/
Звіт включає в себе нові вражаючі дані, наприклад те, що туберкульоз випередив СНІД у якості найбільш смертоносного інфекційного захворювання у світі: в 2014 році від туберкульозу померли 1,5 млн осіб, в той час як від СНІДу - 1,2 млн. докладніше...
Амбулаторне лікування туберкульозу:
увага – контактним особам

Триває пілотування амбулаторного лікування туберкульозу (ТБ) у Кривому Розі. У якості одного з головних критеріїв ефективності пілоту ми обрали захворюваність на ТБ серед контактних осіб, адже саме на ризик поширення туберкульозу найчастіше вказують противники амбулаторного лікування.
Сама ідея лікування хворих на ТБ удома, навіть позитивних за мазком мокротиння, базується на двох доведених фактах: докладніше...

Навчальний посібник 
«Позалегеневий і міліарний туберкульоз у хворих на коінфекцію туберкульоз/ВІЛ»

За підтримки проекту USAID, під редакцією багаторічного керівника кафедри фтизіатрії і пульмонології Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця, професора, заслуженого лікаря України В.І.Петренка, вийшов у світ навчальний посібник «Позалегеневий і міліарний туберкульоз у хворих на коінфекцію туберкульоз/ВІЛ» докладніше...


24 березня – Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз

      За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, на туберкульоз у світі щороку захворюють понад вісім мільйонів осіб, а два-три мільйони помирають. Це більше, ніж від СНІДу, грипу, малярії та інших інфекційних недуг. Загалом, нині кількість людей, уражених паличкою Коха, сягає 60 млн., із яких майже 20 млн. виділяють збудник хвороби у навколишнє середовище. Якщо ця тенденція зберігатиметься і надалі, за прогнозами вчених, до 2020 року число стражденних може становити близько двох мільярдів.
      В Україні офіційно зареєстровано близько 80 тисяч хворих на всі форми активного туберкульозу. Є багато причин, які призвели до цього. Насамперед, це соціальні чинники (погіршення життєвого рівня, велика кількість безхатченків, легкість реалізації шляхів передачі туберкульозу серед ув’язнених, несвоєчасне звертання по допомогу, відмова від лікування), а потім медичні (недостатнє і несвоєчасне виявлення хворих на заразні форми туберкульозу, неналежний контроль за лікуванням тощо).
        В останні роки в області одночасно розвиваються епідемії двох соціально-небезпечних хвороб - туберкульоз та ВІЛ/ СНІД.
       Питання боротьби з туберкульозом знаходиться під контролем обласної влади. При обласній державній адміністрації діє Координаційна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
На Дніпропетровщині функціонує 6 протитуберкульозних диспансерів, 1 протитуберкульозна лікарня, 5 спеціалізованих протитуберкульозних відділень, 5 протитуберкульозних санаторіїв для лікування дітей та 2 – для лікування дорослих. Наразі усі фтизіатричні заклади на 100% забезпечені необхідними медичними препаратами та витратними матеріалами.     
    Щорічно, в рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом, організовуються безкоштовні обстеження за допомогою пересувного флюорографа. Завдяки роботі сучасного пересувного флюорографа жителі віддалених селищ області мають змогу пройти якісне безкоштовне обстеження. Проведення такого заходу сприяє зниженню рівня захворюваності на туберкульоз серед жителів регіону. Так, у нашій області майже на чверть зменшилась захворюваність на туберкульоз серед підлітків. В поточному році послугами пересувного флюорографа під час проведення місячника скористувалося 12 тис. мешканців області.
       На туберкульоз може захворіти кожний. Раніше він уражав людей з низькими статками, не здатних забезпечити собі гідний рівень життя. З часом він “атакує” і тих, хто нормально харчується, має змогу відпочивати, задовольняти інші потреби. Більше того, на цю хворобу страждають і заможні люди. І все ж, як свідчить відповідна статистика, найчастіше хворіють ті, хто веде так званий асоціальний спосіб життя: безхатченки, хворі на ВІЛ/СНІД, наркомани, адже у них організм ослаблений. Великий ризик захворіти мають особи, які зловживають алкоголем, мають знижений імунітет через недостатнє харчування, тощо.
      Останнім часом, незважаючи на високі показники захворюваності, серед населення знизилася протитуберкульозна настороженість, а так не повинно бути. Адже туберкульоз – небезпечне захворювання  і побороти його цілком можливо. Головне - не запускати недугу і звести ризик можливого зараження до мінімуму.                                                                         

 
Назад до вмісту | Назад до головного меню