Служба Розшуку - Дніпропетровська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Офіційний веб-сайт

Перейти до вмісту

Головне меню:

Служба Розшуку

Наша діяльність > Служба розшуку

    Реальною ознакою запровадження в Україні міжнародного гуманітарного права стало створення у червні 1992 року єдиної в країні червонохресної служби розшуку, яка у співпраці з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, Міжнародною службою розшуку і Товариствами Червоного Хреста і Червоного Півмісяця більше ніж 50 країн світу безкоштовно здійснює практичні заходи щодо розшуку та з'ясування

• долі членів роз'єднаних родин, коли зв'язок втрачено внаслідок збройних конфліктів, стихійного лиха, сучасних міграційних процесів чи інших надзвичайних ситуацій в світі та возз'єднання родин


• документів часів Другої світової війни


• стану військових поховань


Забезпечує сімейне листування шляхом обміну Посланнями Червоного Хреста, коли звичайні канали зв'язку відсутні внаслідок збройних конфліктів або надзвичайних ситуацій. Сприяє відновленню родинних та консульських зв'язків для мігрантів, біженців та шукачів притулку в Україні
     За двадцять років роботи Служби розшуку завдяки плідній співпраці з державними архівами, міністерствами та іншими урядовими та недержавними організаціями накопичений цінний досвід розшукової роботи в Україні. З часу створення Служби розшуку Товариства Червоного Хреста України отримано майже 709 тисяч звернень. В архіві Служби зберігаються більше ніж 182 тисячі завершених справ. 84 тисячі громадян отримали від Товариства Червоного Хреста України позитивний результат розшуку. За двадцять років існування Служби встановлено долі майже 8,3 тисяч осіб, більшість із яких з часу Другої світової війни не мало зв'язку зі своїми рідними. Знайдено більше 8,5 тисяч поховань часів Другої світової війни.
Конфлікти в різних регіонах світу і нині продовжують розлучати родини, несуть страждання, які намагається полегшити Служба розшуку Товариства. У такий спосіб понад 12 тисяч громадян як в Україні так і за її межами отримали звістку від своїх рідних - Послання Червоного Хреста.
    В останні роки перед національними товариствами у всьому світі, і особливо в Європі, постала проблема надання допомоги в розшуку та відновленні родинних зв'язків новим вразливим категоріям громадян, таким як мігранти, біженці, шукачі притулку та постраждалі від торгівлі людьми. У 2007 році Міжнародним рухом Червоного Хреста та Червоного Півмісяця було прийнято та затверджено представниками держав-учасниць Женевських конвенцій "Стратегію з відновлення родинних зв'язків 2008-2018". За час виконання Програм допомоги затриманим нерегулярним мігрантам та біженцям близько 18 тисяч мігрантів скористалися сплаченими Червоним Хрестом телефонними картками для зв'язку з рідними в різних країнах світу.

    З року в рік вдосконалюється техніка розшуку, але основні принципи залишаються:

  • терпіння

  • дбайливість

  • акуратність


Проте ніякі сучасні технології чи електронні картотеки не замінять людської інтуїції та наполегливої і скрупульозної роботи з інформацією. Тільки тоді пошук може привести до позитивного результату.
   Служба розшуку Товариства Червоного Хреста України, Міжнародний Комітет Червоного Хреста та служби розшуку національних товариств Червоного Хреста або Червоного Півмісяця складають унікальну Міжнародну Червонохресну мережу з відновлення родинних зв'язків, спільні зусилля якої надають людям непорушне та дорогоцінне право відновлювати і підтримувати зв'язок зі своїми рідними, право знати про долю близьких людей.


За допомогою по розшуку звертайтесь до обласної організації Товариства Червоного Хреста України за адресою:


49033, м. Дніпропетровськ
тупик Будівельний, 12
тел./факс: (0562) 31- 31- 75

 
Назад до вмісту | Назад до головного меню