Перша допомога - Дніпропетровська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Офіційний веб-сайт

Перейти до вмісту

Головне меню:

Перша допомога

Волонтерство

9 вересня – Міжнародний день першої допомоги

    Щороку, в Міжнародний день першої допомоги, який відзначається у другу неділю вересня, Міжнародна Федерація Товариства Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (МФ ТЧХ/ЧП), активним учасником якої є Товариство Червоного Хреста України, закликає громадян до вивчення прийомів першої допомоги, незалежно від національних, расових, політичних чи релігійних переконань.
    Перша допомога – це ключова діяльність фактично всіх Національних Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. З кожним роком має місце постійне збільшення числа персоналу та волонтерів, задіяних у наданні першої допомоги, забезпеченні її у кризових ситуаціях та для навчання населення.
Надання першої допомоги дійсно може стати принциповим у питанні життя та смерті постраждалого. Найчастіше, своєчасно надана перша допомога визначає, видужає постраждалий повністю чи залишиться на все життя інвалідом.
     Червоний Хрест – провідний лідер у світі з навчання населення навичкам надання першої допомоги.
    Лише в Європі Національні Товариства Червоного Хреста та Червоного Півмісяця навчають як надати першу допомогу близько 3,5 мільйонам людей щороку (56% від загальної кількості людей на континенті, яких навчають техніці спасіння життя).
   Чисельність людей, які навчилися надавати першу допомогу, збільшується у багатьох країнах. Не є винятком і наша держава, а також і наша Дніпропетровська область. Впродовж року, червонохрестівці систематично проводять акції, семінари, тренінги.
     З 2000 року, коли МФ ТЧХ/ЧП запровадила День першої допомоги, червонохрестівці активізували просвітницьку роботу з питань навчання навичкам надання першої допомоги у вищих навчальних закладах, у школах, дитячих таборах, де навчають підростаюче покоління загальним правилам безпеки. Так, у військово-патріотичному таборі імені Валентини Терешкової для дітей був проведений День Червоного Хреста. Під час проведення цієї акції дітям розповіли про Червоний Хрест, потім  сестри медичні патронажні навчали дітей навичкам надання першої допомоги. Після теоретичних занять відбулися практичні заняття. Для дітей була проведена цікава вікторина по наданню першої допомоги.

Дніпропетровська обласна організація Товариства Червоного Хреста України проводить набір на курси навчання
навичкам надання першої допомоги населенню при надзвичайних ситуаціях. Заняття проводяться по 12-годинній програмі з отриманням сертифікату міжнародного зразку. Заняття проводяться по мірі формування групи з 10-12 осіб.


Якщо Ви бажаєте о
володіти навичками першої допомоги, звертайтесь до обласної організації:

Наші координати:

49033, м. Дніпро,
тупик Будівельний, 12
тел./факс: (0562) 31-31-75
e-mail: okkdnepr@gmail.com
Оволодівайте навичками першої допомоги –
можливо, саме Ви врятуєте чиєсь життя!


 
Назад до вмісту | Назад до головного меню