Історія ЧХ в Катеринославі, Дніпропетровську - Дніпропетровська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Офіційний веб-сайт

Перейти до вмісту

Головне меню:

Історія ЧХ в Катеринославі, Дніпропетровську

Про нас > Історія

1755 року Катеринославська губернія була однією з найбільших у Росії та Україні. До її складу входили території нинішніх Запорізької, Донецької областей, включаючи Маріуполь, Катеринослав (нині Дніпропетровськ).
У 1892 році була організована община сестер милосердя при міському управлінні Російського Товариства Червоного Хреста. Навчали медичних сестер впродовж двох років у земській лікарні.
1909 року розпочалося будівництво лікарні за проектом архітектора Г.І. Панафутіна. Це була ініціатива останнього предводителя катеринославського дворянства, князя Н.П. Урусова, який був головою місцевого управління Товариства Червоного Хреста в ті роки. З 1914 року на базі лікарні розпочав свою роботу головний Катеринославський госпіталь на 300 ліжок. З 1922 року установа працювала вже, як лікарня Червоного Хреста, потім як перша міська лікарня, яка продовжувала функціонувати до 2010 року.
В м. Катеринославі діяла і амбулаторія Червоного Хреста. У 1925 році в окрузі налічувалося 20 місцевих комітетів і 24 осередки сприяння Товариству загальною кількістю членів близько 5300 чол. Комітети здійснювали свою діяльність через 7 амбулаторних громадських пунктів з надання медичної допомоги сільському населенню, 4 тубдиспансери, 3 аптеки, 4 сільських дитячих ясел.

Пізніше у с. Раздори Синельниківсього району було відкрито першу червонохресну пральню в Україні.
У травні 1932 року проведено перший обласний з'їзд Товариства Червоного Хреста Дніпропетровщини. На той час діяли 43 районні комітети, 98 первинних осередків Червоного Хреста та 146 юнацьких червонохресних секцій.
У 1936 ріці у Дніпропетровську було організовано піонерський табір для дітей комскладу 30-ї Іркутської Дивізії.
1945 року головою організації призначено Гната Черненка, який залишався на посаді 27 років. Під його керівництвом Червоний Хрест Дніпропетровщини розпочав активну роботу з відновлення червонохресного руху в післявоєнний час. Червонохрестівці та волонтери області допомагали в усьому солдатам, що повернулися з війни.
31972 по 2008 роки, а це 36 років, організацію очолював Заслужений лікар України Ігор Тарасов. Багато корисного було зроблено під його керівництвом.
Так, 1973 року відкрито першу медико-соціальну кімнату для допомоги інвалідам та хворим мешканцям Амур-Нижньодніпровського району обласного центру. Цей досвід започаткував створення медико-соціальних кімнат, а пізніше і центрів в інших областях України та колишнього СРСР. У першій медико-соціальній кімнаті 30 років пропрацювала патронажною сестрою Надія Черноцька, за що була нагороджена настільною медаллю М.І.Пирогова.
У 1974 році Постановою Президії Верховної Ради СРСР досвід роботи патронажної служби з обслуговування інвалідів, прикутих до ліжка хворих, самотніх людей похилого віку був рекомендований для поширення серед Товариств інших регіонів Радянського Союзу.


З 2010 року Дніпропетровську обласну організацію Товариства Червоного Хреста України очолює Лашко Людмила Петрівна. Вона має великий досвід роботи в Товаристві, так як стаж в Товаристві більше ніж 30 років. На сьогодні Дніпропетровська обласна організація Товариства Червоного Хреста України -  це   44 міських і районних організацій.

 
Назад до вмісту | Назад до головного меню