Донорство - Дніпропетровська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Офіційний веб-сайт

Перейти до вмісту

Головне меню:

Донорство

Волонтерство

14 червня Всесвітній день донора

    ДОНОР - це ЛЮДИНА, яка добровільно дає свою кров чи її компоненти для хворих, які цього потребують. Переливання крові від людини до людини з метою збереження життя постраждалого або хворого має глибоку середньовічні корені. Проте застосування в лікувальній практиці метод набув лише після відкриття у 1900 році австрійським ученим Карлом Ландштейнером груп крові. За це видатне відкриття в 1930 році він отримав Нобелівську премію.
Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародна федерація організацій донорів крові, Міжнародне Товариство з переливання крові за сприянні ВООЗ виступили ініціаторами - оголосити день народження К. Ландштейнера - 14 червня
- ВСЕСВІТНІМ ДНЕМ ДОНОРА КРОВІ.
У повсякденному житті заклади охорони здоров'я повинні мати постійну готовність для своєчасного подання в повному обсязі необхідних компонентів і препаратів крові при лікуванні крововтрати під час пологів, опіків, різноманітних травм, при оперативних втручаннях, онкологічних, гематологічних захворюваннях, гемофілії, лейкозах. Щорічно близько ста тридцяти тисяч хворих Дніпропетровщини потребують лікування препаратами та компонентами, виготовленими з донорської крові.
Згідно Закону України " Про донорство крові та її компонентів" донором може бути будь який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який безоплатно пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає медичних протипоказань. Донорами можуть бути люди різних професій та статі, особливо участь у цьому русі повинні взяти студенти вищих навчальних закладів. Законом передбачені заходи заохочення та пільги донорам, які систематично безоплатно здають кров та її компоненти. В Україні посвідчення "Почесний донор України" мають майже 100 тисяч осіб, звання "Заслужений донор України" біля 100
осіб.
    
Донору Жовтневого району м. Дніпропетровська Володимиру Костянтиновичу Ніколаєву Указом Президента України Віктора Ющенко № 699/2006 від 19 серпня 2006 року за подвиг і самопожертву, виявлені заради врятування життя та здоров'я громадян України присвоєно звання "Герой України" з врученням ордену Держави.
Основна мета цієї дати - 14 червня - полягає і в тому, щоб залучити більшу кількість людей до донорського руху, і в тому, щоб відзначити участь та подякувати тим людям, які добровільно і безоплатно здають свою кров із свідомістю того, що вони сприяють порятунку життя.
Розвиток донорства в усі часи - є важливою соціально необхідною справою держави. Товариство Червоного Хреста України - одна з небагатьох організацій, що допомагає залучати людей до цієї шляхетної справи.
Напередодні великої МИЛОСЕРДНОЇ дати, організації Товариства Червоного Хреста області звертаються до співвітчизників з проханням приєднуватись до багатотисячних лав донорів, не бути байдужими до чужого горя, допомагати тим, кому ваша допомога вкрай потрібна. 
Назад до вмісту | Назад до головного меню